KMIEĆ Centrum Uszczelnień

kmiec-logo
Kategorie
Blog

Zielony dach płaski – jakie są zalety takiego rozwiązania?

Dach to jeden z istotnych elementów każdego budynku. W domach jednorodzinnych nadal królują dachy skośne. Coraz większą popularnością cieszą się jednak zielone dachy płaskie.  

Praktyczna forma płaskiego dachu

Decydując się na dach płaski, można otrzymać konstrukcję, która ma wiele zalet. Charakteryzuje się między innymi odpornością na podmuchy wiatru, a wykonanie na nich prac związanych z konserwacją nie stanowi problemu. Efektywność energetyczna budynku z dachem płaskim wypada świetnie, jeśli tylko zastosuje się dobre materiały izolacyjne. Od strony wnętrza domu dach płaski sprawi, że uniknie się skosów w pomieszczeniach i wygoda aranżacji wnętrz będzie większa. To co ewentualnie może być kłopotem przy dachach płaskich to przede wszystkim większe trudności z odprowadzaniem wody opadowej. Jeśli jednak dach będzie zaprojektowany przez doświadczonych specjalistów i profesjonalnie zrealizowany, to również ten problem uda się rozwiązać i skuteczne odprowadzanie wody opadowej będzie możliwe.

Zielony dach – postaw na ekologię

Doskonałym wyborem może się okazać zielony dach – to rozwiązanie, które zakłada że na dachu płaskim pojawia się bujna roślinność. Zielony dach płaski tłumi się miejski hałas, oczyszcza powietrze, zmniejsza temperaturę budynku w okresie upałów. Jednocześnie dach zielony może stać się swego rodzaju tarasem, na którym będzie można spędzać czas. Zainteresowanie zielonymi dachami płaskimi jest coraz większe, prawdopodobnie taka formuła stanie się również przyszłością miejskiego budownictwa. Z pewnością warto rozważyć taką możliwość, a do realizacji projektu wybrać ekipę remontowo-budowlaną doświadczoną w realizacji tego rodzaju konstrukcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.