KMIEĆ Centrum Uszczelnień

kmiec-logo
Kategorie
Blog

Dom szkieletowy – główne zalety takich konstrukcji

Drewniane, dobrze ocieplone domy szkieletowe postawione przez profesjonalistów to bardzo naturalne i wyjątkowo trwałe rozwiązanie. Co warto wiedzieć o zaletach domów szkieletowych i czy to faktycznie dobra propozycja dla osób szukających alternatywy do murowanych konstrukcji?

Szybki czas budowy oraz prefabrykacja

Konstrukcje szkieletowe stawia się najczęściej w kilka tygodni z elementów częściowo prefabrykowanych, czyli przygotowanych wcześniej i dobrze dopasowanych do projektu. A zatem szybkość budowy i eliminacja wielu błędów technicznych dzięki prefabrykacji to bardzo ważne zalety dla inwestorów. Domy szkieletowe to nieruchomości charakteryzujące się efektywnym wskaźnikiem ochrony cieplnej, jednym z najlepszych po porównaniu kosztów. Mniejszy ciężar przy budowie domu szkieletowego to naturalnie niższe koszty transportu oraz składowania materiałów.

Chłodniejsze miesiące nie stanowią przeszkody dla inwestycji

Wielu inwestorów decyduje się na rozpoczęcie budowy w omawianej technologii nawet zimą. To możliwe ze względu na specyfikę łączeń. W takich konstrukcjach dominują połączenia na metalowe łączniki lub inne opatentowane systemy. Duże koszty materiałów budowlanych zmuszają inwestorów do oszczędzania na metrażu nowych nieruchomości. Można rozpocząć od stworzenia niewielkiego domu, aby z czasem przejść do modułowej rozbudowy. To popularna praktyka przy ograniczonym budżecie, a niewiele technologii budowlanych daje podobne perspektywy.

Na co trzeba zwrócić uwagę przed wyborem technologii?

W Polsce najbardziej rozpowszechniły się domy murowane, natomiast systemy szkieletowe wymagają bezbłędnej znajomości technologii oraz ugruntowanych kwalifikacji. Jakość realizacji zależy od rodzaju drewna, od doświadczenia wykonawców oraz od zabezpieczenia przed niszczeniem materiału. To kluczowe czynniki powodzenia inwestycji. Domy szkieletowe wpisują się w trendy budownictwa energooszczędnego, pasywnego ze względu na bardzo szybkie nagrzewanie po uruchomieniu ocieplenia.

Na zakończenie

Budowa domu szkieletowego to wiele zalet pod warunkiem dopasowania sprawdzonego wykonawcy z ugruntowanym doświadczeniem i pozytywnymi referencjami. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.