KMIEĆ Centrum Uszczelnień

kmiec-logo
Kategorie
Blog

Membrana EPDM – gdzie może być zastosowana?

Folia EPDM dostępna jest na rynku od ok. 60 lat. Jest to bardzo elastyczny i szczelny materiał stworzony z kauczuku syntetycznego ze specjalnymi utrwalaczami. Membrana EPDM jest odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne, a po rozbiórce można zostać przetworzona i wykorzystana ponownie. Mimo, że jest znana od wielu, dopiero w ostatnim czasie zyskuje popularność na rynku.

Cechy folii EPDM

Membrana EPDM ma wiele zalet, dzięki którym klienci co raz częściej się na nią decydują. Jest odporna na przetarcia i uszkodzenia mechaniczne, ma dobrą elastyczność i rozciągliwość przy jednoczesnym zachowaniu dobrej trwałości. Jest odporna na promienie UV i zachowuje swoją właściwości mimo długiego użytkowania. Jest odporna na kwasy, zasady, azot. Ponadto produkt jest ekologiczny i w pełni przyjazny środowisku. Jest prosta w montażu, używa się do tego tylko kleju EPMD oraz lekka, metr kwadratowy waży ok. 1,6 kg. Może być wykorzystywana na różnych podłożach.

Gdzie można stosować folię EPDM?

Pokrycia dachowe EPDM

Podstawowym zastosowaniem membrany EPDM jest wykorzystanie jej na pokrycia dachowe. Nadaje się szczególnie dla dachów płaskich i o małych pochyleniach. Przy dużych spadkach dachu może już sprawiać trudności. Wykorzystuje się ją również do uszczelnień tarasów i balkonów. Jej znakomite właściwości zapewniają szczelność i ochronę przed wilgocią oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. 

Dachy zielone

Dzięki dobrej szczelności folię EPDM można wykorzystywać do dachów zielonych. Konieczna do tego jest wysoka wytrzymałość, zapobiegająca przerastaniu korzeni oraz odporność na procesy gnilne. Można zastosować do niej płytki ceramiczne albo trawę. 

Stolarka budowlana

Membrana EPDM sprawdzi się świetnie w ciepłym montażu stolarki budowlanej. Umożliwia ona osadzenie okna w taki sposób, aby wyeliminować powstawanie mostków cieplnych, co często zdarza się w przypadku tradycyjnego montażu. Ciepły montaż może być wykorzystywany do montażu drzwi i okien w każdym typie ściany, zarówno jedno, dwu i trójwarstwowej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.