KMIEĆ Centrum Uszczelnień

kmiec-logo
Kategorie
Blog

Izolacja piwnicy – na co zwrócić uwagę?

Właściwe wykonanie izolacji piwnicy jest niezwykle istotnym elementem budowy pozwalającym nie tylko utrzymać odpowiednią temperaturę, ale też właściwą wilgotność w tym pomieszczeniu. Dlaczego zastosowanie najwyższej jakości materiałów służących do hydroizolacji jest tak ważne? Jak wykonać izolację chroniącą dom przed wodą gruntową?

Dlaczego hydroizolacja piwnicy jest tak ważna?

Hydroizolacja zabezpiecza piwnicę przed niszczącym działaniem wilgoci, ale także wód gruntowych, które w pewnych regionach naszego kraju występują na głębokości kilkunastu centymetrów. Zastosowanie odpowiednich mas bitumicznych sprawi, że stworzona zostanie swego rodzaju bariera uniemożliwiająca penetrację muru i przeciekanie wody do wnętrza piwnicy.

Pamiętajmy, że bardzo ważna jest zarówno hydroizolacja posadzki, jak i ścian fundamentowych, które są jednym z najbardziej newralgicznych miejsc całej konstrukcji. Zachowanie ciągłości izolacji ma kluczowe znaczenie i pozwala inwestorowi cieszyć się suchą piwnicą nawet w najtrudniejszych warunkach gruntowych.

W jaki sposób wykonuje się hydroizolację piwnicy?

Hydroizolacja piwnicy polega na powleczeniu powłoką ochronną ścianek i zabezpieczeniu posadzki w taki sposób, by pomiędzy obiema powierzchniami nie powstała nawet najmniejsza szczelina. Podczas wykonywania hydroizolacji ekipa budowlana powinna zadbać o szczelność izolacji.

Na posadzce przeważnie wykonywana jest hydroizolacja z wykorzystaniem pap termozgrzewalnych. Zapewniają one bardzo dobre parametry i są stosunkowo tanie. Niezwykle istotne jest jednak staranne ich ułożenie, ze szczególną troską o miejsca łączeń. Najczęstszym błędem w trakcie wykonywania izolacji piwnicy jest słaba jakość łączenia w miejscu styku ściany z wylewką. Tutaj powinny zostać zastosowane zaoblenia, które umożliwiają płynne przejście materiału izolującego z jednej płaszczyzn na drugą.

Podsumowując, hydroizolacja pełni niezwykle ważną funkcję przy zabezpieczaniu piwnic przed wilgocią. Warto więc zastosować dobre materiały i wybrać ekipę, która posiada odpowiednie doświadczenie w tego typu pracach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.