KMIEĆ Centrum Uszczelnień

kmiec-logo
Kategorie
Blog

Hydroizolacja poliuretanowa – kiedy można ją zastosować? Zalety

Praktycznie każdą powierzchnia jest narażona na kontakt z wilgocią. Dlatego też wymaga odpowiedniego zabezpieczenia przed szkodliwym jej działaniem. Gromadzenie wody działa niekorzystnie na zdecydowaną większość materiałów, a także stwarza warunki do namnażania drobnoustrojów.

Co to jest hydroizolacja poliuretanowa?

Hydroizolacja to nic innego jak wysoko elastyczna powłoka poliuretanowa, która skutecznie izoluje poszczególne warstwy. W wyniku hydroizolacji tworzy się jednolita membrana, którą nanosi się z pomocą pędzla lub sposobem natryskowym. Poliuretan następnie wchodzi w reakcję z powietrzem, co sprawia, że dochodzi do jego utwardzania.

Niewątpliwą zaletą hydroizolacji jest jej elastyczność. Poliuretan jest materiałem pracującym, nie jest sztywny co przekłada się na wytrzymałość mechaniczną. Dostosowuje się do warunków atmosferycznych, a tym samym gwarantuje długoletnią żywotność. Hydroizolacja jest odporna na wahania dużych zakresów temperatur oraz na promieniowanie UV i różnego rodzaju środki chemiczne. Wykazuje również właściwości antypoślizgowe. 

Szerokie zastosowanie hydroizolacji poliuretanowej

Zazwyczaj hydroizolację poliuretanową wykorzystuje się do uszczelniania dachów płaskich, na których może gromadzić się woda. Jednak doskonale sprawdzi się również w przypadku dachów spadkowych, jako dodatkowe zabezpieczenie. 

Poliuretan może być nanoszony na różnego typu powierzchnie, jak na przykład: metal, płyty kartonowo-gipsowe, podłoża balkonowe, czy tarasowe, jako podkład uszczelniający pod płytki, a także wszystkie powierzchnie wymagające zabezpieczenia przed szkodliwym działaniem wody. 

Hydroizolacja jest łatwa i szybka w aplikacji, a jednocześnie tworzy trwałą i odporną membranę ochronną. Zachowuje swoje właściwości przez długie lata bez względu na warunki zewnętrzne, a jej wytrzymałość szacowana jest na około 30 lat. Rynek oferuje szeroki wybór preparatów hydroizolacyjnych, dlatego każdy bez problemu może dobrać odpowiedni środek do indywidualnych warunków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.