KMIEĆ Centrum Uszczelnień

kmiec-logo
Kategorie
Blog

Hydroizolacja dachu o skomplikowanym kształcie – dlaczego warto wybrać membrany do izolacji?

Hydroizolacja dachu o skomplikowanym kształcie to wyzwanie wymagające dopasowania odpowiedniej technologii. Płynne membrany izolacyjne wypierają z dużym powodzeniem starsze rozwiązania z kilku powodów. Chodzi o strukturę, odporność na czynniki zewnętrzne i prostotę nakładania, niezależnie od warunków technicznych.

Dlaczego warto zainteresować się membranami do izolacji skomplikowanego dachu?

Membrany to jedno z najciekawszych rozwiązań przy hydroizolacji, ponieważ tworzą spójną i przede wszystkim szczelną powłokę na dachu, a inwestor w przypadku zlecania usługi nie musi martwić się kształtem dachu czy dokonywaniem skomplikowanej modernizacji w przyszłości. Membrany wytrzymują duże wahania temperatur. Najlepsze systemy zachowują prawidłowe właściwości w przedziale od -40°C do +90°C. Membrana wiąże się z powierzchnią dachu całkowicie, ale jednocześnie oddycha i nie nagrzewa poddasza. To już realne oszczędności na eksploatacji nieruchomości w dłuższej perspektywie. Jeżeli membrana na dachu o skomplikowanej budowie się uszkodzi, wystarczy punktowa, a nie pełna naprawa do przywrócenia użyteczności. To jedna z najważniejszych zalet wykluczająca problemy z kosztownymi remontami nieruchomości.

Na jakie materiały można wprowadzać membranę?

Membranę można aplikować bezpośrednio na zaprawę, papę bitumiczną, metal, powierzchnie wykonane z drewna, a nawet na inne membrany, chociażby EPDM i beton. System sprawdza się też do zabezpieczania tarasów, balkonów narażonych na wilgoć, chodników i fundamentów. Niektóre membrany uzbraja się dodatkowo we włókna służące do zabezpieczania odpływów czy innych elementów konstrukcji dachu.

Cena – czy jest wyższa w przypadku izolacji dachu o nietypowym kształcie?

Instalacja membrany nawet na skomplikowanym dachu nie oznacza większych kosztów usługi. Przy wycenie uwzględnia się przede wszystkim powierzchnię do izolacji.

Czy to dobre rozwiązanie?

Membrana to bardzo uniwersalne rozwiązanie w przypadku hydroizolacji dachów o skomplikowanych kształtach i spełniające zadanie, niezależnie od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.