KMIEĆ Centrum Uszczelnień

kmiec-logo
Kategorie
Blog

Straty ciepła w domu? Sprawdź kondycję dachu

Ogrzewanie domu to spory wydatek. Aby obniżyć rachunki za ogrzewanie, warto zadbać o jak największą efektywność energetyczną budynku. Ciepło ucieka z domu najczęściej przez złą izolacje ścian i okien, ale również dachu. Szacuje się, że przez nieszczelny dach tracimy aż do 30% ciepła.

Sprawdź stan dachu w swoim domu

Stan okien i ścian w naszych domach weryfikowany jest znaczniej częściej niż dach. Dzieje się tak dlatego, że nieszczelność tych elementów z łatwością możemy zdiagnozować sami. Dach natomiast często nie jest w ogóle brany pod uwagę w kwestii uciekającego ciepła. Nawet minimalne nieszczelności dachu znacznie zwiększają koszty ogrzewania. Jak temu zapobiec?

Uszczelnianie dachu sprawi, że ciepło zostanie zatrzymane w budynku. Do tego zwykle wykorzystuje się materiały izolacyjne. Koszt zabiegu uszczelniania zależy od wielkości dachu i jest zwykle jednorazowy. Warto zauważyć, że dobrze wykonana izolacja pomoże zminimalizować utratę ciepła na wiele lat, co bezpośrednio przekłada się na koszty grzewcze

W niektórych przypadkach konieczna jest naprawa dachu. Słońce, deszcz i zmieniające się temperatury to czynniki, mają bardzo duży wpływ na kondycję poszycia. Do jego uszkodzeń przyczynia się też porywisty wiatr. Przed nadejściem zimy warto więc dokładnie sprawdzić stan poszycia. Nawet niewielkie uszkodzenia generują dodatkowe koszty ogrzewania. 

Sprawdzeniem stanu dachu powinien zająć się specjalista, który od razu zaproponuje korzystne rozwiązanie. W momencie, kiedy dach okazuje się nieszczelny, warto podjąć naprawę od razu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.